Szczegółowa specyfikacja Epson Eb X11h

Epson EB X11H to wielofunkcyjne urządzenie skanujące, drukujące i faksujące, które jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników domowych i małych firm. Posiada wiele przydatnych funkcji, w tym drukowanie w kolorze, skanowanie do plików PDF i skanowanie do e-maila. Urządzenie jest wyposażone w szybki procesor i wiele zaawansowanych funkcji, w tym automatyczne drukowanie dwustronne i skanowanie wielostronicowe. Urządzenie ma też funkcję ekonomicznego drukowania, dzięki której można oszczędzać papier i tusz. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i łatwe w konfiguracji, dzięki czemu można je łatwo dostosować do wymagań użytkownika. Epson EB X11H jest idealnym wyborem dla osób, które potrzebują wszechstronnego i wydajnego urządzenia wielofunkcyjnego do użytku domowego lub biurowego.

Ostatnia aktualizacja: Szczegółowa specyfikacja Epson Eb X11h

Albert Einstein powiedział kiedyś, że nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek. Nie sposób nie zgodzić się ze słowami Noblisty, jednakże trudno wcielić je w życie — szczególnie z archaicznymi programami nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Stosunkowo łatwo można jednak sprawić aby wiedza została atrakcyjnie podana.

Nie mam tu na myśli ani tzw. „zielonej szkoły”, ani komputerów. Na notebooki czy netbooki dla każdego ucznia przyjdzie nam zresztą jeszcze długo poczekać. W zainteresowaniu młodzieży tematem lekcji może natomiast pomóc projektor multimedialny, który w odpowiednich rękach będzie ciekawą pomocą dydaktyczną. Szczególnie taki jak Epson EB-X11, który wejdzie na rynek na przełomie października i listopada. Ma on, oprócz niewygórowanej ceny (bo jak wiadomo w szkołach się nie przelewa), kilka właściwości pomocnych właśnie w nauczaniu, o czym mieliśmy okazję się przekonać. Ale po kolei. EB-X11 to nowy model w ramach budżetowych projektorów przenośnych Epsona. Na pierwszy rzut oka wydaje wiele nie różnić się od wcześniejszych EB-X9 i EB-X10. Ta sama estetyczna obudowa, która 2 lata temu zdobyła nagrodę iF Product Design Award, zbliżone parametry. Różnica, jak zawsze, tkwi w szczegółach. Zanim jednak do tego przejdę kilka słów poświęcić trzeba ogólnie urządzeniu.

Epson EB-X11 to projektor typu 3LCD, o standardowym układzie optycznym, wyświetlający obraz o proporcjach 4:3, rozdzielczości XGA (1024x768), jasności 2600 ANSI lumenów i kontraście 3000:1. Warto w tym miejscu wspomnieć, że to właśnie Epson był pionierem 3LCD — Japończycy opracowali tę technologię już w 1980 r. Lata doświadczeń najwyraźniej nie poszły na marne bo obraz wyświetlany przez EB-X11 ma przyjemnie nasycone kolory i niezły kontrast, co jak na niedrogi model było nawet pewnym zaskoczeniem. Dokładniejsza analiza przyniosła co prawda spostrzeżenia w postaci nieco innego odcienia kolorów blisko lewej krawędzi obrazu, nieznacznego braku ostrości, czy zauważalnego z bliska rozszczepienia składowych na białych fragmentach, niemniej jednak nie są to mankamenty zauważalne dla osoby siedzącej kilka metrów od projektora. W takiej odległości nie doskwiera też nieduża, jak na dzisiejsze standardy, rozdzielczość obrazu. Cieszy za to relatywnie dobra jasność, dzięki czemu z projektora można korzystać także przy niepełnym zaciemnieniu. W urządzeniach kierowanych do sektora edukacyjnego to o tyle ważne, że pozwala uczniom na sporządzanie notatek w trakcie projekcji. Naturalnie, o pracy przy normalnym oświetleniu nie może być jednak mowy. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Na instalację projektora w każdej klasie na stałe pozwolić sobie mogą nieliczne szkoły, w wielu placówkach takie urządzenia są stale przenoszone pomiędzy salami. W tym kontekście sporą zaletą opisywanego projektora są kompaktowe wymiary (29, 5 x 22, 8 x 7, 7 cm) i stosunkowo nieduża waga (2, 3 kg). Nie jest to oczywiście żaden rekord (na rynku dostępne projektory o zbliżonych parametrach, które ważą nawet o połowę mniej), nie zmienia to jednak faktu, że EB-X11 łatwo się przenosi. Szkoda tylko, że w zestawie producent nie dodaje dedykowanej torby (można ją jednak dokupić). Bardzo pomocną funkcją jest też automatyczna korekcja pionowych zniekształceń trapezowatych — projektor można dosłownie ustawić byle jak, a już po chwili, dzięki wbudowanemu czujnikowi, obraz sam się „wyprostuje” (w zakresie +/- 30°). Niestety podobna sztuczka nie jest możliwa ze zniekształceniami poziomymi, producent oddaje jednak do dyspozycji suwak, który pozwoli je łatwo skorygować. Dzięki tym obu opcjom instalacja Epsona EB-X11 trwa dosłownie kilka sekund. To duży plus — w innych projektorach korekta zniekształceń geometrycznych wiąże się często z wędrówką po menu i mozolną zmianą ustawień.

Skoro już przy tym jestem to trzeba podkreślić, że tradycyjnie dla Epsonów menu jest proste w obsłudze i oczywiście spolonizowane. Projektorem możemy sterować przy pomocy dołączonego pilota lub zestawu klawiszy na urządzeniu. Ten pierwszy jest bardzo wygodny, do przycisków też nie miałbym żadnych zastrzeżeń gdyby nie to, że w opisywanym egzemplarzu, widoczne na zdjęciu kółko odpowiadające za głośność i korektę zniekształceń trapezowatych zwyczajnie się telepało...

[1/2]

Jak wygląda sprawa ze złączami? EB-X11 wyposażony został w 2 porty VGA (wejście / wyjście), Composite Video, S-Video, 2 x USB (typ A i B), a także wejście i wyjście audio. Szybkie porównanie z EB-X10 — zabrakło HDMI, jest za to wyjście VGA. Na pierwszy rzut oka brak HDMI to bardzo duże ograniczenie, złącze VGA odejdzie bowiem za jakiś czas na zasłużoną emeryturę. EB-X11 jest jednak kierowany do szkół, a tu taki zestaw portów jest nieprzypadkowy. Prowadząc zajęcia przydaje się bowiem podgląd obrazu z projektora na dodatkowym monitorze — dzięki temu nauczyciel nie musi co chwilę się obracać aby kontrolować co dzieje się na ekranie, może być stale zwrócony w stronę uczniów. Wbrew pozorom nie jesteśmy przy tym skazani wyłącznie na analogową (a więc potencjalnie stratną) transmisję obrazu z komputera przy pomocy kabla VGA. Epson daje możliwość zrobienia tego po... USB. Wystarczy standardowy kabel USB A-B (brak w zestawie). Po podłączeniu projektora do komputera, automatycznie instaluje się oprogramowanie służące do przechwytywania obrazu i dźwięku z komputera, a następnie przesyłania go na projektor. Filmu w ten sposób nie obejrzymy (liczba klatek na sekundę jest ograniczona), ale slajdy, strony WWW czy zdjęcia — i owszem.

Połączenie to możemy wykorzystać jeszcze w inny sposób. W klasycznym układzie, kiedy projektor jest skonfigurowany jako drugi monitor, a obraz do niego przesyłamy za pośrednictwem VGA, dzięki połączeniu USB możemy w pewnym zakresie sterować komputerem przy pomocy pilota. W ten sposób, wciskając klawisze pilota, można np. przełączać kolejne slajdy prezentacji w PowerPoincie. Na tym możliwości jednak się nie kończą. Bezpośrednio do złącza USB w projektorze możemy podłączyć także wizualizer Epson ELP DC-06 — narzędzie nieocenione w edukacji, pozwalające na pokazanie na dużym ekranie małych obiektów będących przedmiotem lekcji (np. roślin, minerałów) czy chociażby stron podręcznika (naturalnie dowolny wizualizer można też podłączyć do komputera). To nie koniec ciekawostek. Do drugiego (a właściwie pierwszego) złącza USB (A) można wpiąć pendrive'a ze zdjęciami lub slajdami prezentacji (ale w postaci plików graficznych) — przydatne gdy nie chcemy targać wszędzie komputera. Złącze to można też wykorzystać do podpięcia... lampki USB — drobiazg, ale czasami pomocny;)

Wracając do pozostałych portów. Do projektora możemy też podłączyć odtwarzacz DVD (o magnetowidzie nie wspominam bo chyba nawet szkoły się już z nimi pożegnały) poprzez standardowe złącze Composite Video. Zagłębiając się w detale specyfikacji technicznej okazuje się jednak, że EB-X11 umożliwia także podłączenie odtwarzacza wyposażonego w złącze Component — potrzebna jest tylko odpowiednia przejściówka Component (3xRCA) - VGA (D-sub). Takie połączenie powinno dać drobinę wyższą jakość niż Composite. Co jeszcze? Właściwie to wszystko, jak na budżetowy projektor i tak całkiem sporo. Warto na koniec dodać, że średni hałas wytwarzany przez urządzenie (zmierzony w odległości 15 cm) wynosi blisko 50 dB w trybie normalnym i 45 dB w trybie ECO. W szkole nie ma to jednak wielkiego znaczenia. Projektor objęty będzie 3-letnią gwarancją, za wyjątkiem lampy, co do której okres ten został niestety ograniczony tylko do roku. Czas pracy lampy producent szacuje na 4000-5000 godzin w zależności od trybu pracy (normalny / ECO). Koszt nowej lampy i filtru powietrza wyniesie 770 zł.

Czas na podsumowanie. Epson EB-X11 ma zadebiutować na polskim rynku w cenie detalicznej około 1700 zł. To dość rozsądnie skalkulowana oferta. Na pewno nie jest to projektor, którego specyfikacja przyprawia o szybsze bicie serca, jednak nawet taki sprzęt będzie w stanie uatrakcyjnić proces nauczania. Dla tych, którzy nie mogą obejść się bez HDMI, Epson ma w ofercie, wspomnianego już, bliźniaczego X10, a także nowsze X12 i W12 — wszystkie niestety wyraźnie droższe.

Drogi Użytkowniku,

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ”  zgadzasz się, aby serwis Ceneo. pl sp z. o. i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Ceneo. pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie Ceneo. pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneo. pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

Wyrażając zgodę, otrzymasz reklamy produktów, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź Zaufanych Partnerów Ceneo. pl. Pamiętaj, że oni również mogą korzystać ze swoich zaufanych podwykonawców.Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo. pl, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce Plików Cookies.Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo. pl, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj.Więcej o plikach cookies, w tym o sposobie wycofania zgody, znajdziesz tutaj.Pamiętaj, że klikając przycisk „Nie zgadzam się” nie zmniejszasz liczby wyświetlanych reklam, oznacza to tylko, że ich zawartość nie będzie dostosowana do Twoich zainteresowań.

Nie zgadzam się

PROJEKTOR EPSON EB-X11 3LCD


Powyższy model wysoką jakość wyświetlanego obrazu, zawdzięcza pracy w rozdzielczości XGA (1024 x 768) pikseli, wysokiej jasności na poziomie 2600 ANSI lumenów oraz kontrastowi 3000:1. Nowoczesny projektor Epson EB-X11 pracuje w doskonałej technologii 3LCD Epson, zapewniającej jasne obrazy, przy precyzyjnym odwzorowanieu barw i neutralnych wartościach szarości. Ponadto urządzenie cechuje się podwyższoną funkcjonalnością (funkcja korekcji obrazu, korekcja zniekształceń obrazu) oraz mobilnością (niewielkie rozmiary i mała waga). Zaletą projektora Epson EB-X11 jest funkcja bezpośredniego włączania/wyłączania zasilania, która pozwala włączyć projektor bez konieczności naciskania przycisku zasilania. Konfiguracja ustawień urządzenia jest niemal natychmiastowa. Rozgrzanie i schłodzenie modelu EB-X11 trwa kilka sekund, oszczędzając cenny czas. Żywotność lampy w trybie Normal, producent określa na 4000h.

Dzięki funkcji wyświetlania przez USB 3 w 1, jeden kabel wystarcza do uzyskania obrazu, dźwięku oraz sterowania przyciskiem w górę/w dół. Dzięki funkcji pracy bez komputera, obrazy mogą być prezentowane bezpośrednio z pamięci USB.

Ponadto optymalne dostosowanie do różnych rodzajów pomieszczeń zapewni 8 trybów obrazu. Dodatkowo, istnieje możliwość zmiany proporcji obrazu z 4:3 (do wyświetlania danych) na 16:9 (do projekcji filmów).

Stan wizualny jest bardzo dobry. Drobne rysy i otarcia na obudowie. Kupując na naszych aukcjach, otrzymujecie Państwo towar, który jest przetestowany, sprawny i przygotowany do dalszej pracy. W projektorze został wyczyszczony tunel optyczny, filtry oraz wentylatory. Okresowa konserwacja tego urządzenia, znacznie wpływa na wydłużenie jego żywotności oraz poprawia jakość wyświetlanego obrazu.

Tylko teraz w specjalnej ofercie do zestawu dołączamy adapter HDMI -> VGA, umożliwiający podłączenie do projektora urządzeń posiadających wyłącznie wyjście HDMI.  

 Sprzedajemy projektor wraz z:
- kablem zasilającym 
- kablem sygnałowym (VGA)
- adapter HDMI -> VGA

Rozbudowane menu umożliwia regulacje poziomu kontrastu i jasności kolorów oraz dostosowanie wyświetlanego obrazu do własnych potrzeb.

Zestaw, który oferujemy, umożliwia korzystanie z projektora, bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów. Towar objęty jest 3 miesięczną, pisemną gwarancją.

Poniżej szczegółowa specyfikacja modelu EB-X11.

Rodzaj matrycy

Kompatybilny

Typ lampy

Format ekranu

Kontrast

Wejście wideo
Wejście komputerowe
Wejście pamięci USB
Wejście wyświetlania przez USB 3 w 1
Wejście audio
Wejście sterowania
Wejście na wizualizer USB Epson
Wyjście komputerowe
Wyjście audio

1 × RCA, 1 × S-Video, 1 × Component (D-sub 15-stykowe)
1 × D-sub 15-stykowe (RGB),
1 × USB 2. 0 typu B
1 × USB 2. 0 typu A
1 × USB 2. 0 typu B

1 × RCA (biały/czerwony)
1 × RS232C, 1 × USB 2. 0 typu B
ELPDC06 (bezpośrednie połączenie przez USB typu A)

1 × D-sub 15-stykowe
1 × gniazdo stereo mini-jack

Waga

Wielkość ekranu

Odległość od ekranu

Tryb projekcji

Wymiary

Rozdzielczość natywna

Maksymalna rozdzielczość

Liczba przepracowanych godz.

Gwarancja na projektor

Jasność

2600 ANSI (tryb normal) / 2080 ANSI (tryb eco)
0. 63 POLYSILICON ACTIVE LCD x 3720p, 1080i200W UHE4:3 (Native), 16:930002, 31 Kg30" - 350"Min. 152cm - Max. 914cmPRZÓD, TYŁ, TABELA, SUFIT22. 86cm x 7. 62cm x 29. 46cm1024 x 768 Pixels1600 x 1200 PixelsOdbiornik zdalnego sterownia BrakNowa lampa90 dni

Przed kliknięciem KUP TERAZ oraz LICYTACJĄprosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w naszych aukcjach.

Kupuj u sprawdzonego sprzedawcy. Zobacz opinie naszych klientów w zakładce KOMENTARZE.

Do każdego zakupionego towaru dołączony jest paragon lub na życzenie faktura (bez vat).

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

tel. 605964219

e-mail: micomp. service@gmail. com

GG: 37344590


Zobacz inne nasze aukcje.

Wszelkie kopiowanie zdjęć i opisów autorstwa firmy MiComp zgłoszone będzie odpowiednim organom zgodnie z poniższym przepisem:
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm. )

Szczegółowa specyfikacja Epson Eb X11h

Bezpośredni link do pobrania Szczegółowa specyfikacja Epson Eb X11h

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Szczegółowa specyfikacja Epson Eb X11h