Podręcznik planisty systemu 4front Engineered Solutions 6022543 jest profesjonalnym narzędziem przeznaczonym dla wszystkich użytkowników systemu 4front. Podręcznik oferuje szczegółowe informacje na temat projektowania, tworzenia, testowania i wdrażania systemu 4front. Podręcznik zawiera wyczerpujące informacje na temat budowy podstawowych modułów systemu 4front, w tym funkcji biznesowych, optymalizacji, zarządzania danymi, bezpieczeństwa i wielu innych. Podręcznik planisty systemu 4front Engineered Solutions 6022543 jest idealnym narzędziem dla projektantów i programistów, którzy chcą w pełni wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, aby stworzyć skuteczny i wydajny system 4front.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik planisty systemu 4front Engineered Solutions 6022543
O chrześcijańskich korzeniach Polski
2022-06-15Zachęcamy do zapoznania się z filmem edukacyjnym pt. „O chrześcijańskich korzeniach Polski”. W materiale, przeznaczonym dla wszystkich etapów edukacyjnych, uczniowie mają okazję poznać tajemniczego rycerza Jaksę, który wziął udział w jednej z wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej. Dzięki jego staraniom w Miechowie został wybudowany kościół, z czasem nazywany „Polską Jerozolimą”.
Opis kierunku
Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.
Studia kładą nacisk na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na efektywne tworzenie planów produkcyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych systemów informatycznych APS. Podczas studiów zdobędziesz praktyczną wiedzę o planowaniu produkcji w systemach SAP S/4 HANA i Siemens Opcenter APS oraz zdobędziesz umiejętności niezbędne do pełnienia roli planisty. Dodatkowo nauczysz się zaawansowanej obsługi systemu SAP w zakresie planowania produkcji oraz systemu Siemens Opcenter APS w zakresie harmonogramowania produkcji.
Wymiana know-how zawsze sprzyja wypracowaniu nowych rozwiązań, Wyższe Szkoły Bankowe i Dolnośląska Szkoła Wyższa połączyły siły w zakresie rozwoju narzędzi i standardów związanych z procesem kształcenia. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tej synergii. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski i będzie mógł czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.
Co zyskujesz?
- Zdobędziesz wiedzę praktyczną o planowaniu produkcji w systemie SAP S/4 HANA.
- Nauczysz się zaawansowanego harmonogramowania produkcji w systemie Siemens Opcenter APS.
- Opanujesz umiejętność samodzielnego budowania narzędzi wsparcia procesu planowania i harmonogramowania produkcji z wykorzystaniem narzędzi VBA Excel.
- Otrzymasz swoje indywidualne konto do systemu SAP S/4 HANA z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się i uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez SAP FIORI.
- Otrzymasz dostęp do nowoczesnego narzędzia harmonogramowania Siemens Opcenter APS, abyś mógł szkolić się i uczyć w domu.
- W czasie zajęć główny nacisk kładziemy na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na efektywne tworzenie planów produkcyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych systemów informatycznych klasy APS.
Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikaty / uprawienia:
Studia online
Studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online (bez względu na sytuację pandemiczną).
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z nami z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.
Korzyści ze studiowania online
Możliwość studiowania online, bez wychodzenia z domu, to duża oszczędność czasu. Dodatkowym atutem studiów w WSB, jest darmowa licencja do MS 365 dla uczestników, dzięki której będziesz mieć dostęp do niezbędnych narzędzi wykorzystywanych w procesie nauczania. pl/wroclaw/sites/wroclaw/files/styles/opinion/public/media/image/Wo%C5%BAniak%20pawe%C5%822_1. jpg? itok=JpTrnM9R" alt="" title=""/>
Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku na rynku zadebiutowało oprogramowanie klasy MRP II, które wykorzystywane było głównie do planowania i przygotowania produkcji. System SAP ERP, będący rozwinięciem standardu MRP II, jest kompleksowym narzędziem wspomagającym pracę planisty. Duża ilość i złożoność danych przetwarzanych w procesach planistycznych i produkcyjnych wymaga użycia systemów informatycznych. S/4 HANA – najnowszy system firmy SAP integruje dane z obszarów zaopatrzenia, magazynów, produkcji, dystrybucji i finansów. Pozwala przygotowywać dokładne plany produkcyjne, monitorować ich wykonanie, efektywnie zarządzać zasobami produkcyjnymi i optymalizować stany magazynowe.
Partnerzy kierunku
Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.
do 9 lutegoczesne już od495 zł435 złmiesięcznieZapisując się do 9 lutego, zyskujesz 1000 zł, dzięki:
Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej - 1200 zł:
* Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku planowanie produkcji – nowoczesne narzędzia: SAP S/4 HANA, Siemens Opcenter APS w WSB we Wrocławiu. pl/themes/custom/wsb/images/icons/calendar. png"/>Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Wykładowcy
mgr inż. Paweł WoźniakAbsolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...
Marek GurakMenadżer, praktyk gospodarczy, przez ostatnie lata w różnych branżach gospodarczych zarządzał wieloma obszarami biznesu. Głównym obszarem zainteresowań jest optymalizacja procesów biznesowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Realizował projekty budowy dedykowanych algorytmów...
Wojciech KapelińskiAbsolwent wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej w specjalności organizacja produkcji. Stopień doktora uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Planowania i Sterowania Produkcją, a w...
Ireneusz KuterekArchitekt rozwiązań systemów planowania produkcji. Absolwent Politechniki Gliwickiej. Wdrażał SAP ERP, największy projekt to 2500 użytkowników na starcie rozwiązania. Doświadczenie zdobywał, jako konsultant realizując ponad 20 projektów z różnych dziedzin w tym kilka polegających...
Poznaj innych wykładowców
Pobierz stronę do PDF
Nasz Blog
Zobacz inne teksty na naszym blogu!
10 Kwietnia 2021
Cyfryzacja produkcji w praktyce - Elektroniczny system kontroli i zaawansowania zleceń produkcyjnych [WEBINARIUM]
Wyzwaniem dla każdej firmy produkcyjnej jest sprawny system informujący o postępach w realizacji zamówień klientów. Oprogramowanie klasy MES rejestruje w czasie rzeczywistym sygnały o stopniu wykonania czynności, zadań, operacji technologicznych w procesie technologicznym co pozwala na efektywne zarządzanie zdolnościami produkcyjnymi.
Czytaj więcej
16 Kwietnia 2021
Czego szukają firmy MŚP, gdy myślą o automatyzacji produkcji? [PODCAST]
Wiele najnowszych raportów dotyczy wyzwań, z którymi firmy MŚP muszą mierzyć się w czasach pandemii. W dzisiejszym odcinku podcastu skupimy się na pytaniach, które padają najczęściej z ust firm szukających rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem. Tę perspektywę przybliży nam Michał Gała, Key Account Manager Symfonii.
Czytaj więcej
28 Czerwca 2021
Symfonia Panele Meldunkowe - Elektroniczny system kontroli i zaawansowania zleceń produkcyjnych [WEBINARIUM]
Realizując zlecenia produkcyjne zależy nam na optymalizacji działań, w myśl zasady minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków przedsiębiorstwa. Chcesz poprawić jakość produkcji? Nie wiesz jak skrócić czas pojedynczego cyklu produkcyjnego? Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić produktywność zespołu?
Czytaj więcej
Zobacz, co oferuje system Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją
Korzystając z systemu obsłużysz następujące procesy produkcyjne:
Ewidencja kart technologicznych
Symfonia umożliwia definiowanie norm w postaci kart technologicznych (przewodników technologicznych) uwzględniając w specyfikacji materiałowej (BOM-ie) użycie równoważnych konstrukcyjnie surowców (zamienników), operacje technologiczne, odpady oraz produkcyjne straty technologiczne. Pozwala również na tworzenie zmiennych wariantów (rewizji) receptur do tego samego wyrobu.
Karta technologiczna agreguje dane projektowe dotyczące m. in. parametrów produkcyjnych wyrobu, takich jak: typ wyrobu (wyrób gotowy, półprodukt, inne), precyzja, pracochłonność, wielkość szarży wyrobu, wielkość partii wyrobu.
Zebrane dane w karcie technologicznej służą do symulacji kosztu wytworzenia produktu.
Planowanie i przygotowanie produkcji
W programie utworzysz plany produkcyjne, w których zdecydujesz zarówno o liczbie wyrobu, jak i technologii produkcji. Masz możliwość stworzenia wielu typów planów produkcyjnychwraz z możliwością wstępnego sprawdzenia stanów magazynowych oraz uzyskania bilansu brakujących składników przed wygenerowaniem zleceń produkcyjnych i przystąpieniem do realizacji.
Możesz także przygotować plan produkcji zgodnie ze strategią produkcyjną – w oparciu o zamówienia klientów (zarejestrowane w module Handel) lub na zapas. Sprawdzisz, jaki jest status zaawansowania zlecenia produkcyjnego, a handlowcy będą mogli śledzić stan realizacji zamówienia od klienta.
Elastyczne zarządzanie technologiami
W programie Symfonia ERP Produkcja obsłużysz wiele kart technologicznych do jednego kodu towarowego; przypiszesz kartę technologiczną do wydziału produkcyjnego; uzyskasz dostęp do dokumentacji konstrukcyjno-technologicznej w formie plików graficznych (dowolny format pliku np. pdf, docx, xls, gif, jpg, txt); zaprojektujesz proces technologiczny korzystając z wielopoziomowej obsługi technologii zarówno wyrobów gotowych, jak i półproduktów, z zastosowaniem surowców (lub ich równoważnych konstrukcyjnie zamienników) lub półproduktów. W prosty sposób stworzysz nowe receptury na podstawie wzorców.
Realizacja produkcji
Zyskasz możliwość łatwego rozliczenia i ewidencji surowców, półproduktów i wyrobów gotowych. Możesz dokonać rejestracji i ewidencji szarży oraz partii produkcyjnej, zarejestrować czas wykonywania operacji technologicznej, a także zmodyfikować zlecenie w zakresie składu surowców oraz materiałów. Ewidencję możesz prowadzić w module Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją lub bezpośrednio na hali, w module Symfonia ERP Panele Meldunkowe.
Program umożliwia zameldowanie wykonania (statusu) operacji technologicznej, części lub całości zlecenia produkcyjnego z informacją o ilości wyrobów wadliwych, tzw. braków, w czasie rzeczywistym. W edytorze wydruków przygotujesz i wydrukujesz etykiety na produkty, opakowania zbiorcze i logistyczno-transportowe.
Łańcuch dostaw i zamienniki
W oparciu o aktualne stany we wszystkich magazynach, rezerwacje w magazynach, produkcję w toku, przyjęte zamówienia, możesz przeprowadzić symulację zapotrzebowania na surowce, materiały oraz przygotować i zrealizować zamówienia własne na brakujące towary. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, będziesz mieć możliwość stosowania zamienników surowców i półproduktów w technologiach.
Raportowanie i optymalizacja
Program umożliwia tworzenie własnych, indywidualnych raportów związanych z procesem produkcji dostosowanym do potrzeb firmy. Za pomocą rozbudowanego edytora utworzysz wydruki w systemie wraz z możliwością ich eksportu w standardowych formatach: pdf, doc, xls, xml. Przykładowe raporty załączone do programu to: realizacja zamówień klientów, status zaawansowania zleceń produkcyjnych, efektywność pracowników, efektywność maszyn, bilans surowcowo-materiałowy, bilans możliwości produkcyjnych.
Rozliczenie produkcji i harmonogramowanie
Zaawansowane możliwości analityczne
Dokonasz rozliczenia ilościowego oraz wartościowego produkcji (Techniczny Koszt Wytworzenia, TKW). Rozliczysz straty technologiczne. Zarządzisz kartami pracy oraz gospodarką odpadami produkcyjnymi. Ponadto masz możliwość sprawnego zarządzania harmonogramowaniem operacji technologicznych, zleceń oraz maszyn wraz z ich alokacją. Możesz zarządzać zleceniami z poziomu wykresu Gantta oraz optymalizować plany produkcyjne „ręcznie”, zgodnie z potrzebami planisty.